piksel

Techniki aktorskie w skutecznej prezentacji sprzedażowej

Techniki aktorskie w skutecznej prezentacji sprzedażowej

Umiejętności aktorskie zwiększają skuteczność sprzedażową - są katalizatorem naturalnych predyspozycji handlowca.

Skuteczna sprzedaż to wynik zastosowania szeregu umiejętności, które ogólnie można nazwać „sprzedażowymi”. 

Żeby sprzedawać skutecznie musisz (poza odnalezieniem motywacji wewnętrznej) umieć dotrzeć do klienta (prospecting), umówić z nim spotkanie, szybko zbudować relacje (sympatię i zaufanie), umieć słuchać i budować swój autorytet, wzbudzać pragnienie posiadania poprzez prezentację oferty, bronić cenę, negocjować, finalizować, wymieniać można by wiele. 

Na pewnym etapie konkurencyjności rynku te techniki, stosowane przez handlowców stają się normą. Wyrównują się. Każdy bada potrzeby, w określony sposób prezentuje ofertę, broni cenę i negocjuje. Jak więc zrobić przewagę konkurencyjną podczas procesu sprzedaży i spotkania z klientem? Na czym (poza produktem i ofertą) budować swoją przewagę wobec innych handlowców, przyjeżdżających z podobnymi rozwiązaniami, jak być gotowym na sytuacje, których nie sposób przewidzieć, jak grać emocjami na poziomie, na którym inni nie grają?

Okazuje się, że handlowcy mogą wiele zaczerpnąć i wzmocnić swoje predyspozycje sprzedażowe od ludzi, którzy na co dzień muszą przekonywać do granych przez siebie ról, budować wiarygodność na scenie, radzić sobie z niespotykanym stresem (castingi to być albo nie być), na zawołanie wywoływać odpowiednie emocje u swoich słuchaczy

Dlatego też, do wyjątkowego projektu szkoleniowego zaprosiliśmy naszych kolegów Aktorów, którzy w ciągu jednego dnia szkoleniowego będą wzmacniać Wasze umiejętności handlowe.

Na szkoleniu otrzymacie wiedzę z zakresu:

  • wzbudzania emocji zakupowych i wyrażania pozytywnych emocji poprzez grę ciałem i słowem
  • radzenia sobie w sytuacjach nieoczekiwanych i trudnych poprzez techniki teatru Impro
  • wzbudzania zainteresowania słuchacza poprzez aktorskie techniki storytellingowe,  budowanie napięcia i zaskoczenia
  • radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresowych poprzez aktorskie techniki relaksacji, uważności i koncentracji

Szkolenie poprowadzi pięciu trenerów, którzy będą odpowiadać za moduły, w których czują się najlepiej i mają najwięcej do zaproponowania. O część stricte sprzedażową oraz poprowadzenie całego projektu zadbają Roman Kawszyn i Adam Szaran. Za moduły aktorskie odpowiadać będą Aktorzy zaproszeni przez duet Al Fianco do współpracy. Aktorzy wybitni, doświadczeni, pedagodzy i jednocześnie pełni werwy, motywacji, znany z inspirującego charakteru swojej pracy: Paweł Burczyk, Adrianna Maja Kućmierz i Magdalena Kwiatkowska. 

Program szkolenia:

Start 9:30

Arsenał umiejętności handlowych. Co powinien umieć współczesny, skuteczny handlowiec. 

Roman Kawszyn - 30 min. 

Internet i rozwój techniki sprawiają, że sprzedaż coraz częściej przenoszona jest do internetu i obsługi zdalnej. Boty internetowe zaprojektowane są w taki sposób, że klient nie orientuje się, że rozmawia z robotem. Aplikacje na biurkach pilnują nie tylko ilości ale również jakości uśmiechu, jakim handlowiec obdarowuje klienta. Czy zawód handlowca i sprzedawcy staje się zagrożony? Odpowiedź kryje się w umiejętnościach przyszłości, które możesz zdobyć, dzięki którym będziesz bezpieczny. Umiejętnościach, jakie są niezastępowalne przez maszyny i komputery. Jakie to umiejętności? 

2. Koncentracja, uważność, wyzbycie się stresu, naturalne zachowanie-prawda i wiarygodność spotkania z klientem. Czyli jak budować na sobie by nie spanikować na starcie i zachowywać się wiarygodnie.

Magdalena Kwiatkowska - 1,5 godz.
 
Przed Tobą ważne spotkanie, od którego zależy Twoje być albo nie być. Potencjalnie duży deal. Obojętnie, czy spotykasz się z klientem jeden na jeden, czy masz przed sobą grupę klientów podczas spotkania typu targi, event, wiarygodność i naturalność staje się Twoim sprzymierzeńcem. Z drugiej zaś strony, niepotrzebne spięcie czy zdenerwowanie może rzucić cień niepotrzebnych domysłów klienta: a może Ty coś kręcisz, ściemniasz, ukrywasz? Jak koncentrować się przed spotkaniem, być uważnym podczas spotkania i w jego trakcie być postrzeganym jako naturalny i wiarygodny?

11:30
Przerwa 30 min.

3. Głos i postawa w służbie wywoływania emocji zakupowych. 

Adrianna Maja Kućmierz - 1,5h

Podczas spotkania z klientami, szczególnie w sytuacji prezentacji sprzedażowej, nieodzowną umiejętnością jest gra emocjami i wywołanie odpowiednich emocji „po drugiej stronie”. By zrobić to w skuteczny sposób musisz mieć umiejętności związane z emisją głosu, wymową, barwą głosu, odpowiednimi gestami, graniem przestrzenią. Jak mówić i zachowywać się by nie zburzyć dobrego wrażenia i zachęcić do siebie i oferty? 

4. Emocje i impro. Czyli jak nie dać się zaskoczyć, wybrnąć z każdej sytuacji sprzedażowej

Adam Szaran, Roman Kawszyn - 45 min

Podczas spotkania z klientem występują sytuację, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. A to się klient z nami umówił i teraz udaje, że nic o tym nie wie, próbuje nas w zaskakujący sposób, mówiąc zdania, na które nie byliśmy gotowi, a to próbuje na nas bycie mistrzem ciętej riposty. Jak wykorzystać zasady teatru improwizacji by do tego typu sytuacji nie dopuścić a gdy do nich dojdzie mieć je „pod kontrolą”?

14:15
Przerwa obiadowa 45 min.

5. Emocjonujący scenariusz spotkania sprzedażowego czyli Podróż Bohatera i „Gruzin" - najlepsze praktyki aktorskie

Paweł Burczyk - 1,5h

16:30 Koniec

Trenerzy/Prowadzący:

Duet Al Fianco Partners - Roman Kawszyn i Adam Szaran

Paweł Burczyk
Pochodzi z aktorskiej rodziny.  Zawsze chciał być klaunem, w końcu jednak wybrał aktorstwo, które wydawało mu się łatwiejsze.  Na swoim  koncie ma ponad 100 ról filmowych i teatralnych. Od paru lat fizycznie i emocjonalnie związany z Teatrem Kamienica. Pasjonat sztuk walki. W ramach swojej Kuchni Aktorskiej serwuje Warsztaty Castingowe. Wraz z żoną, Olimpią wyprodukował monodram komediowy "4 tony podłogi", w którym możecie go Państwo zobaczyć na deskach teatrów w całej Polsce.

Adrianna Maja Kućmierz
Aktorka, wokalistka, a także tancerka. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (dawne PWST), Szkoły Muzycznej i Szkoły Wokalno-Aktorskiej.
Role m.in. w Teatrze im.J.Słowackiego w Krakowie, Teatrze Polskim i Teatrze Kamienica w Warszawie. Można oglądać ją w serialach na antenie TVN, Polsat, TVP (Klan, M jak miłość, Przyjaciółki, Singielka). Gra także w musicalach ("Czarownice z Eastwick", "Rodzina Addamsów") w Teatrze Syrena, tańczy, komponuje i śpiewa własne piosenki. 

Magdalena Kwiatkowska
Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im St. Wyspiańskiego w Krakowie Filii we Wrocławiu. Debiutowała w spektaklu „Most nad doliną”, w reż. Joanny Grabowieckiej w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie. Za rolę Zsófi otrzymała wyróżnienie aktorskie na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”. Obecnie związana z Teatrem Polskim im. A.Szyfmana w Warszawie, gdzie można ją zobaczyć w spektaklu „Borys Godunow” w reżyserii Petera Steina.

Podczas szkolenia obowiązuje strój luźny i nieformalny, najlepiej jeansy lub dresy, luźne bluzy - wiele ćwiczeń odbędzie się na podłodze, w ruchu, który wymaga niekrępującego stroju. 

Data
Miasto
Warszawa
Trenerzy
Paweł Burczyk, Adrianna Maja Kućmierz, Magdalena Kwiatkowska
Cena
890 zł (netto)

Dodatkowe informacje:

Arleta Kawszyn
Arleta Kawszyn
Key Account Manager

+48 500 176 605
Agnieszka Ratajczak
Agnieszka Ratajczak
Key Account Manager

+48 533 030 015

Każde ze szkoleń może zostać dopasowane do Państwa Firmy
i zrealizowane jako uszyte "na miarę" szkolenie "wewnętrzne". Zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź nasz pozostałe szkolenia

Profesjonalna Obsługa Klienta. Poziom 2.0

Po tym szkoleniu Wasz Zespół będzie obsługiwał klienta na poziomie zapewniającym lojalność i powrót. Wyjątkowość obsługi klienta na poziomie 2.0. Szkolenie przeznaczone dla wszystkich, którzy mają kontakt z klientem - handlowców, sprzedawców, managerów sprzedaży, pracowników DOK.

Data: 2020-04-22

Miasto:Warszawa

RELATOR

Techniki szybkiego budowania relacji podczas spotkania handlowego

Wszystkie narzędzia i techniki, którymi posługuje się handlowiec mają sens i działają tylko wtedy, gdy klient handlowca lubi i mu ufa. Sympatia i zaufanie to najważniejszy faktor w pracy sprzedażowej, bez którego długofalowa (a nawet krótkofalowa) sprzedaż jest niemożliwa. Kupujemy bowiem tylko i w...

Data: 2020-05-28

Miasto:Warszawa